Jeśli lubisz "Powolanie Zakonne" i chciałbyś wspomóc jego rozwój, rozważ darowiznę.

26.04.2011

Siostry Franciszkanki Niepokalanej

Życie zakonne jest piękne jedynie wtedy, gdy przeżywane jest w sposób żarliwy, przestrzegając wiernie reguły i konstytucji własnego zgromadzenia zakonnego. Jednym z najlepszych zakonów żeńskich istniejących w Polsce jest zakon Sióstr Franciszkanek Niepokalanej, założony przez włoskiego księdza Ojca Stefana Manelli. Siostry te o “ścisłej regule” żyją maryjną duchowością św. Maksymiliana Marii Kolbego, heroicznego polskiego kapłana, który z wielką gorliwością szerzył nabożeństwo do Niepokalanej Pośredniczki wszelkich Łask, naszej najsłodszej Mamy niebieskiej.


Bardzo sobie cenię ich wierność Magisterium Kościoła, radosne ubóstwo w stylu życia i ich gorliwość o zbawienie dusz, odkupionych przenajdroższą Krwią Jezusa Chrystusa. Inną rzeczą, jaką cenię bardzo u Franciszkanek Niepokalanej jest ich wytrwałe noszenie przepięknego habitu koloru szaro-błękitnego; nigdy go nie zdejmują, nawet jeśli wykonują ciężkie prace. Ich styl życia jest pełne franciszkańskiej radości, kwitnie w liczne powołania zakonne.


Większość Sióstr Franciszkanek Niepokalanej prowadzi aktywne życie, to znaczy angażuje się w dzieła apostolskie, między innymi w szerzenie dobrej prasy katolickiej.
Jeśli któraś z dziewczyn odczuwa potrzebę przeprowadzenia prywatnych rekolekcji, np. celem rozeznania powołania, w klasztorze tego zgromadzenia może znaleźć odpowiednie miejsce dla refleksji i dialogu z Bogiem. Nie należy mylić Sióstr Franciszkanek Niepokalanej z Klaryskami Niepokalanej (to inny zakon też o ścisłej regule). Nawet jeśli są ściśle zaprzyjaźnione duchowo, to jednak są różnymi zakonami o różnych regułach zakonnych.

Kontakt:

Siostry Franciszkanki Niepokalanej
Ul. Modzelewskiego 98a
02-679 WARSZAWA
Tel. (0-22) 844-02-42
e-mail: fi-varsavia@o2.pl